Osocze bogatopłytkowe i fibryna strukturalna

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest metodą usuwania zmarszczek na twarzy. Dzięki zabiegowi następuje spłycenie zmarszczek z okolic oczu — usuwanie tzw. kurzych łapek; czoła, nosa, policzków oraz okolic ust. Kobiety poddają się terapii, chcąc zmniejszyć zmarszczki także na szyi i dłoniach. Mężczyźni natomiast korzystają z terapii, gdy mają problem z łysieniem, pobudzony zostaje proces wzrostu włosów i następuje ich zagęszczenie. Lekarz podczas zabiegu wstrzykuje osocze bogato płytkowe, w skórę pacjentów, odżywiając ją. Osocze bogatopłytkowe jest to przygotowany preparat krwiopochodny, wytwarzany z krwi osoby, korzystającej z zabiegu. Dzięki temu następuje proces regeneracyjny. Zabieg trwa około 1 godziny. Gabinet Medycyny Estetycznej w Legnicy stosuje terapię nie tylko u osób, u których następują oznaki starzenia się skóry, ale też mających urazy i zaburzenia ortopedyczne. W czasie pandemii koronawirusa leczone są również osoby zmagające się z wirusem Covid-19. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest jedną z najbardziej skutecznych obecnie form leczenia.

Czy terapia osoczem bogatopłytkowym jest skuteczna?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest skuteczną metodą stosowaną w medycynie estetycznej. Następuje szybka regeneracja komórek organizmu, ponieważ skoncentrowane płytki krwi znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym wywołują naturalne reakcje, w wyniku których tkanki pacjenta szybciej się regenerują. Dlatego też zabieg jest stosowany w wielu dziedzinach medycyny. Terapia osoczem bogato płytkowym jest polecana także pacjentom, nadwrażliwym na działanie botoksu. Dzięki nowatorskiej metodzie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, mogą bezpiecznie pozbyć się zmarszczek w dowolnej części ciała. W medycynie estetycznej popularną metodą jest mezoterapia osoczem bogato płytkowym, która skutecznie pomaga walczyć z oznakami starzenia się skóry. Przeznaczona jest dla skóry dojrzałej, która utraciła swą jędrność i gęstość. Terapia jest stosowana również w dziedzinie ortopedii, u pacjentów zmagających się z chorobami kolan, barków, bioder, łokci, stóp i dłoni. Terapia przynosi ulgę pacjentom cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe i przewlekłe stany przeciążeniowe stawów. Zabieg pozwala także na zregenerowanie uszkodzonych ścięgien czy więzadeł. Terapia ma zastosowanie w chirurgii jamy ustnej, twarzowo-szczękowej oraz w leczeniu trudno gojących się ran, jak np.: stopa cukrzycowa i oparzenia.

Co to jest fibryna strukturalna?

Fibryna jest produktem biokompatybilnym, powstającym z krwi pacjenta. Jest nowej generacji płytkowym koncentratem, który występuje w postaci struktury trójwymiarowej struktury. Fibryna strukturalna ma zastosowanie przy zmarszczkach marionetki, liniach żuchwy, łuku jarzmowo-skroniowym, bruzdach nosowo-wargowych, wiotkości piersi, ramion, brzucha i ud. Z uwagi na powolne uwalnianie substancji odżywczych, rezultaty widoczne są po kilku tygodniach. Zauważalne jest: poprawione napięcie skóry, zmniejszenie zmarszczek, blizn i bruzd, ładniejszy koloryt skóry, powrót młodzieńczego blasku i zminimalizowane wypadanie włosów. Fibryna strukturalna jest bardzo skuteczna również w leczeniu trudno gojących się ran, odbudowie mięśni, ścięgien oraz tkanek chrzęstnych i kostnych. Fibryna strukturalna jest więc stosowana przy różnego typu urazach. Jeśli zostanie podana w miejscach ubytków tkanek, utworzy dla nich tymczasowy stelaż. Fibryna strukturalna stosowana jest w wielu miejscach skóry, w zależności od potrzeb pacjenta. Aktywowane płytki krwi stymulują regenerację komórkową i uruchamiają procesy biologiczne organizmu. Terapia wykorzystywana jest od wielu lat. Korzystają z niej pacjenci borykający się z uciążliwym bólem kręgosłupa i stawów, wywołanymi uszkodzeniami, zwyrodnieniami oraz przeciążeniami.

Wróć do bloga