Na czym polega medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to w praktyce jeden z działów tzw. estetologii medycznej. Ta ostatnia jest nauką zajmującą się m.in. pielęgnowaniem wyglądu, a także przywracaniem szeroko pojętej atrakcyjności fizycznej. Co jeszcze warto wiedzieć o tej dziedzinie oraz jakie zabiegi wchodzą w jej zakres?

Główne cele oraz zamierzenia medycyny estetycznej

Głównym zamierzeniem jest w tym przypadku to, aby poprawić jakość życia pacjentów. Usuwa się więc różnego rodzaju niedoskonałości, a także przeprowadza zabiegi profilaktyczne, dzięki którym dana osoba może być bardziej usatysfakcjonowana ze swojej aparycji. Medycyna estetyczna to także leczenie zaawansowanych zmian w naszym ciele. Jest to możliwe m.in. dzięki chirurgii plastycznej, realizowanej przez ekspertów właśnie w tym zakresie.

Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna ma naprawdę wiele do zaoferowania. Najczęściej wykonywane w jej ramach zabiegi to m.in.:

Dzięki takim technikom bardzo często niweluje się też oznaki starzenia, a także blizny pooperacyjne, rozstępy (często pojawiające się wskutek szybkiej utraty masy ciała) oraz przebarwienia posłoneczne.

Zabiegi niezależnie od wieku

Jak doskonale widać możliwości zastosowania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej są naprawdę szerokie. Można więc korzystać z nich już w młodym wieku, aby zwiększyć pewność siebie właśnie dzięki usuwaniu różnych niedoskonałości. Oczywiście niedoskonałości są rozumiane w sposób indywidualny i to, co dla jednych jest problematyczne, innym nie przysparza większych problemów. Dlatego też medycyna estetyczna stawia na bardzo indywidualne podejście do pacjenta oraz do jego potrzeb.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane są również w moim gabinecie, tylko przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń oraz materiałów. Aby dowiedzieć się o nich więcej, serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Wróć do bloga