Metody wypełniania zmarszczek

Wraz z wiekiem przybywa naszym twarzom zmarszczek i choć nie są one niczym złym i w żaden sposób nie szpecą, to jednak coraz więcej z nas decyduje się na ich wypełnienie. Młody wygląd dzisiaj nie musi być zarezerwowany dla młodych kobiet, nawet dojrzałe panie, dzięki zabiegom medycyny estetycznej mogą szczycić się promienną skórą pozbawioną głębokich zmarszczek. 

Wraz ze wzrostem popularności zabiegów medycyny estetycznej zaczęto wprowadzać nowe, skuteczniejsze metody spłycania i niwelowania zmarszczek. Dzięki temu klienci nie tylko mają gwarancję skuteczności zabiegu, ale również bezpieczeństwa jego wykonania. Dobranie metody wypełnienia zmarszczek zależy nie tylko od ewentualnych przeciwwskazań, ale również od umiejscowienia i głębokości zmarszczek.

Najpopularniejsze metody wypełniania zmarszczek

Niezmiennie od wielu lat na czele rankingu popularności króluje wypełnienie zmarszczek toksyną botulinową, czyli powszechnie znanym botoxem. Efekt zauważalny jest niemalże od razu, a skóra wygląda po zabiegu świeżo i naturalnie. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej jest całkowicie bezpieczne, a jej działanie polega na zminimalizowaniu kurczenia się mięśni, które naturalnie skutkuje w powstawaniu zmarszczek i fałd skórnych.

Nie mniej popularnym zabiegiem jest wypełnienie zmarszczek poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Dzięki elastycznej postaci preparatu może on wnikać w partie skóry pozbawione nawilżenia i wgłębione. Pierwszy efekt pojawia się natychmiast, a opuchlizna znika po kilku dniach. Efekt utrzymuje się do trzech lat.

Popularność zyskują również wstrzykiwane pod skórę syntetyczne nici PDO, które podnoszą owal twarzy. Doskonale działają na tzw. zmarszczki palacza. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, a włókna nici samoczynnie wchłaniane są przez tkanki twarzy.

Wróć do bloga