Jak zakłada się korony na zęby?

Korony zębowe mogą doskonale wypełnić nawet bardzo poważne ubytki w zębach – a tym samym znacząco przyczynić się nie tylko do stanu jamy ustnej, ale także samopoczucia jej posiadacza. Jak dentysta lub stomatolog nakłada korony protetyczne na zęby?

Czym są korony na zęby?

Korona protetyczna na zęby to nic innego niż nakładka, która wygląda niemal identycznie jak zdrowy ząb i zastępuje go w razie skruszenia lub złamania, choroby lub mocnego zniszczenia, lub po prostu jego braku. W przypadku braku zęba koronę umieszcza się wstawionym wcześniej pacjentowi implancie. Implant zębowy to śruba z tytanu – ten metal zespala się z tkankami człowieka, dzięki czemu organizm go nie odrzuca. Implant dentysta wprowadza do szczęki, a na niej opiera koronę protetyczną.

Jak wygląda zakładanie korony na zęby wcześniej oszlifowane?

Na wstępie warto zaznaczyć, że od procesu zakładania koron na zęby mocno uszkodzone i chore istotnie różni się proces zakładania koron na zęby zdrowe, ale krzywe. Chociaż jest on możliwy, powinien być stosowany w ostateczności, szczególnie przy występowaniu wad zgryzu. Niemniej proces zakładania koron na zęby wygląda następująco:

Do nałożenia takiej korony stosuje się kleje stomatologiczne. Są one wytrzymałe i nieszkodliwe dla organizmu.

Wróć do bloga