Co rozumieć pod pojęciem medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest gałęzią estetologii medycznej, czyli obejmuje wszelkie zagadnienia związane z poprawą jakości życia zdrowego pacjenta. Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej w głównej mierze skupiają się na profilaktyce starzenia się skóry oraz odwróceniu już zaistniałych procesów, czyli de facto rekonstrukcji do stanu sprzed owych procesów. Są to procedury nieinwazyjne lub nieznacznie inwazyjne, przeciwnie do chirurgii plastycznej.

Dzięki temu, że zabiegi medycyny estetycznej przestały był tematem tabu, to coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z oferty lekarzy i kosmetologów tej dziedziny. Najczęściej pacjenci gabinetów medycyny estetycznej decydują się na poprawę jakości skóry i zniwelowanie efektów starzenia. Do najpopularniejszych zabiegów zalicza się m.in. wypełnienie zmarszczek, powiększanie ust, mezoterapię igłową czy liposukcję iniekcyjną.

Jak są wskazania do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej?

Nie ma konkretnych zaleceń, które mogłyby kwalifikować pacjenta do skorzystania z zabiegu medycyny estetycznej. Właściwie jedynym jest chęć poprawy wyglądu skóry, co jest kwestią całkowicie indywidualną. Jest jednak szereg cech wyglądu twarzy, które mogą świadczyć o starzeniu się skóry lub jej uszkodzeniu, a które medycyna estetyczna może zniwelować. Są to m.in.:

Należy zaznaczyć jednak, że zabiegi medycyny estetycznej nie ograniczają się jedynie do twarzy. Z sukcesem pomogą uporać się pacjentom z takimi przypadłościami, jak np. nadmierna potliwość, cellulit na udach, rozstępy na piersiach, pośladkach czy brzuchu, a nawet widocznie dotknięta procesami starzenia skóra na dłoniach czy stopach.

Wróć do bloga